Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

معدن؛ ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری

معدن؛ ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری

معدن؛ ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری

دسته بندی : اقتصادی رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان گفت: سرمایه‌گذاری در معدن از ماندگارترین نوع سرمایه‌گذاری است.
مهدی حمیدی با بیان این مطلب ،‌افزود:سال‌های متوالی است که رهبر معظم انقلاب در ابتدای هر سال در هنگام نام‌گذاری سال‌ها از عناوین اقتصاد مقاومتی و عناوینی همچون تولید و اشتغال استفاده کرده‌اند.
وی ادامه داد: امسال توسط ایشان به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» نام‌گذاری شده که در این سال بخش معدن می‌تواند فعال‌تر شود.
حمیدی افزود: به راحتی می‌توان اقتصاد مقاومتی را در معادن تعریف و اشتغال و به تبع آن تولید را ایجاد کرد؛ چرا که معدن پتانسیل‌های بالایی را در ایجاد اشتغال دارد و تولیدات حاصل از معادن با فرآوری می‌توان صادر شود و علاوه‌ بر تولید و اشتغال، تجارت خارجی را فعال و ارزآوری ایجاد می‌کند.
وی با اشاره به برخی مشکلات معدن‌کاران، خاطرنشان کرد: بیشترین مشکل معدن‌کاران در ارتباط با قوانین است و گاها این قوانین سبب می‌شود که سرمایه‌گذاران در مسیر سرمایه‌گذاری به مشکل بخورند که این اتفاق برای سرمایه‌گذاری و تولید و اشتغال در کشور و یا استان تاثیر منفی دارد.
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان زنجان، تصریح کرد: معدن ماندگارترین سرمایه‌گذاری است و اگر در حوزه معدن بتوانیم فعال‌تر عمل کنیم، می‌توانیم از این سرمایه‌گذاری‌ها بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم؛ چرا که از ۷۰ نوع ماده معدنی که در کشور وجود دارد، ۳۲ نوع ماده معدنی قابلیت ایجاد اشتغال بالایی را دارد و باید توجه به این بخش بیش از پیش افزایش یابد.