Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

رغبت دو چندان سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در پسابرجام

رغبت دو چندان سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در پسابرجام

رغبت دو چندان سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در پسابرجام

دسته بندی : اقتصادی استاندار مرکزی گفت: بعد از بهبود شرایط کشور با دنیا و پسابرجام، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان ایرانی و نیز ایرانیان مقیم خارج و خارجی‌ها رغبتی دو چندان نسبت به سرمایه‌گذاری در کشور از خود نشان داده‌اند.
به گزارش گروه خبری سنگ با ما، «محمود زمانی قمی» در 33 امین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر کشور در استانداری گفت: نقش استان مرکزی در اقتصاد ملی برجسته است.
وی افزود: به‌دنبال نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، استان مرکزی خود را تجهیز کرده و در ششم فروردین95 با تشکیل اولین جسه ستاد اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد.
زمانی قمی تصریح کرد: یکی از کارخانجات بزرگ استان با دو هزار کارگر که در سال گذشته در حال تحصن بودند با اقداماتی که دولت انجام داد و با بسیج کردن امکانات و دستگاه‌ها این فرصت را پیدا کرد که امروز هر دو هزار کارگر این کارخانه تعطیل شده به کار خود بازگردند و 250 نفر هم نیروی جدید به کار گرفته شود.
وی با بیان اینکه شرایط استان مرکزی از وضعیت قبل خارج شده است، ادامه داد: در 9 ماهه ابتدای امسال، 172 پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری 464 میلیارد تومان و اشتغالزایی هزار و 573 نفر صادر و به بهره‌برداری رسیده است.
وی تصریح کرد: اولین علامت پس از توافق هسته‌ای و برجام و رغبت به سرمایه‌گذاری در استان کاملا مشهود است. طی این مدت 400 جواز تاسیس صنعتی با سرمایه‌گذاری 6 هزار و 183 میلیارد تومان و ظرفیت اشتغالزایی 14هزار و 500 نفر توسط سازمان صنعت و معدن صادر شده است.
زمانی قمی گفت: در حوزه معدن نیز تعداد 30 پروانه اکتشاف و 10 پروانه بهره‌برداری صادر شده است.
وی با اشاره به میزان صادرات و واردات استان بیان کرد: صاردات غیرنفتی استان طی 9 ماه ابتدای سال جاری، 464 میلیون دلار بوده و به لحاظ ارزه 33درصد رشد داشته است. متوسط هر تن کالای صادراتی استان 748 دلار و متوسط یک تن در کشور 343 دلار است، این تفاوت یعنی در حال فاصله از خام فروشی هستیم.
استاندار اظهار کرد: پیش از این با 48 کشور مراوده داشتیم و امروز با 56 کشور مراوده داریم، یعنی شرایط ارتباط با کشورهای خارجی تحت تاثیر توافق تاریخی هسته‌ای و برجام بهتر شده است.
استاندار خاطرنشان کرد: تورم 43 درصدی در این دولت به زیر 10درصد رسیده است که جادوگری نیست و واقعیات پیش رو و روی زمین است و در این زمنیه ها متاسفانه نسبت به دولت بی‌انصافی می‌شود، اما تمام تلاش خود را به کار بسته و دنبال حل کامل مسئله بیکاری هستیم.