Language : Persian | English | Russian
سنگ با ما

سنگ با ما

سرمایه گذاری در زنجیره زیر ساخت معادن ضروری است

سرمایه گذاری در زنجیره زیر ساخت معادن ضروری است

سرمایه گذاری در زنجیره زیر ساخت معادن ضروری است

دسته بندی : اقتصادی مهدی کرباسیان در مراسم آغاز به کار دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی با بیان این مطلب؛ افزود : سرمایه گذاری در حوزه های آب، برق، گاز، بندر، نیروگاه و خطوط ریلی و جاده ای از اولویت های توسعه بخش معدن ایران است.
کرباسیان با بیان این که برنامه های افزایش ظرفیت صنایع فولاد، مس، آلومینیوم، روی، طلا و سایر فلزات را پیش رو داریم ، افزود : کاهش مصرف انرژی از موضوعات دیگری است که ایمیدرو با استفاده از سرمایه گذاری دراین حوزه با کمک فناوری های جدید دنبال می کند.
کرباسیان با بیان این که بهینه شدن مصرف انرژی از موضوعات مورد اهمیت ما برای توسعه بخش های معدن و صنایع معدنی است ، افزود : علاقمند به استفاده از فناوری هایی هستیم سبب کاهش قابل توجه مصرف آب در صنایع به ویژه صنعت فولاد و بخش معدن شود.
رییس هیات عامل ایمیدرو درباره شرایط جذب سرمایه در معادن گفت: با توجه به ذخایر غنی که ایران در اختیار دارد آمادگی جذب سرمایه، مشارکت و واگذاری بهره برداری از معادن به شرکت های خارجی و داخلی را طبق قانون داریم.
وی به اقدامات انجام شده در طرح اکتشافی اشاره کرد و گفت: در سه سال اخیر که برنامه 250 هزار کیلومتر مربع از مساحت کشور را آغاز کرده ایم، به ذخایر قابل توجهی در حوزه های سنگ آهن، مس، طلا، زغالسنگ، روی و سایر فلزات دست یافته ایم به طوری که تنها 50 تن به ذخایر طلای کشور افزوده شده است.
معاون وزیر صنعت معدن و تجارت، خطاب به سرمایه گذاران گفت: ایران تنها بازار 80 میلیونی نیست، بلکه بازاری با جمعیت نزدذیک به 400 میلیون نفری پیرامون خود دارد که این امر سبب سودآوری قابل توجه شرکت های سرمایه گذار می شود.
گفتنی است : دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران(IMIS2) از صبح امروز شنبه 20 آذر ماه 1395 با حضور مدیران ارشد شرکت های معتبر معدنی، صنایع معدنی، امور مالی و بانکی، مشاوره ای داخلی و خارجی و همچنین سفرای کشورهای مختلف در ایران، در مرکز همایش های صدا و سیما آغاز شده است.